شماره حساب ها
فروشگاه اینترنتی کلبه هنر
از همکاران سایت هنرکده و ارائه دهنده انواع محصولات هنری و صنایع دستی
 
انواع روشهاي گل آرايي » ساخت دسته گل

طرز ساخت یك دسته گل
یك دسته گل را با رز قرمز كه نشانه دوستی و علاقه زیاد است تزئین می­كنیم .برای شروع كار ابتدا برگ­های كاج را در زیر كار می­چینیم، سپس گل‌های رز را بر روی كاج­ها قرار می‌دهیم و سعی می­كنیم كه غنچه­های بسته­تر در قسمت بالا قرار گیرند. برای چیدن ردیف بعدی كمی گردی را روی این گل‌ها قرار می­دهیم تا گل‌های طبقه بعدی ارتفاع خوبی داشته باشند و كاملاً خوابیده نباشند. و دوباره از گل‌های رز روی گردی­ها می­چینیم. در نهایت از مقداری گردی برای قسمت پایین دسته گل استفاده می­كنیم و آنرا با سیمی محكم می­بندیم. گل رز را با گل مریم و گل‌های ریز استاتیس تزیین می‌كنیم و كلاً گل‌های ریز به رنگ سفید و لیمویی را می‌توان همراه رز استفاده كرد. این دسته گل را در كاغذهای كادو یا رنگی قرار داده با روبان تزیین می­كنیم. بخاطر داشته باشید كه پاپیون و روبان مورد استفاده نباید تیره‌تر از رنگ گل اصلی ما باشد زیرا گل‌ها نمایی نخواهند داشت.
برای پیچیدن دسته گل فقط تیغ­ها و یا برگ‌های اضافی پایین گل را كه احتمال آسیب رساندن به دست را دارند بر می­داریم.
برای نگهداری این نوع دسته گل‌ها ابتدا ۲-۱ سانتی‌متر از انتهای ساقه‌ها را كوتاه كرده و حدود ۲ دقیقه در آب ولرم قرار داده، سپس در آب خنك می‌گذاریم. اگر گل‌ها دارای ساقه‌ی چوبی و محكم بودند ابتدا انتهای ساقه را لِه می‌كنیم تا آبكشی آن بهتر شود.
طرز ساخت دسته گل دیگر
گل لیلیوم را به عنوان گل اصلی انتخاب كرده و در وسط قرار می‌دهیم. سپس آلستومریا را در زیر آن و گردی‌ها را بین این گل‌ها قرار ‌دهید. گل‌های لیسانتیوس را كمی پایین‌تر و دور تا دور دیگر گل‌ها قرار داده و دسته گل را از همه طرف به یك اندازه پُر ‌كنید و از گل استاتیس برای پُر كردن زیر كار استفاده ‌كنید. از گردی‌های كوتاه و تو پُر نیز استفاده كنید. در زیر كار برگ‌های درشت قرار دهید. برگ‌های ظریف شمشاد و برگ‌های ازگیل را هم می‌توان در این كار استفاده كرد. بخاطر داشته باشید همیشه برگ‌های سالم را انتخاب كنید. در آخر دور دسته گل را محكم سیم پیچی كنید. كاغذ‌های تزیینی یا تور را زیر گل‌ها در اطراف آن قرار دهید و هماهنگی رنگی كاغذ با گل‌ها را در نظر داشته باشید. به این ترتیب یك دسته گل فانتزی زیبا خواهیم داشت.
این دسته گل برای هدیه دادن به دوستان صمیمی مناسب است.
 | صفحه اصلی | گل چینی | گل بلندر | جعبه سازی | گل آرایی | شمع سازی
   استفاده از اطلاعات سايت بدون ذكر مرجع ممنوع است.